Dabování anime

V Japonsku se natáčí anime v hojném množství. Povolání dabéra, japonsky seijú, je zde poměrně populární a nachází uplatnění nejen v japonském anime, ale také v dabování zahraničních filmů, namlouvání televizních reklam, hlášení v obchodech a při různých událostech. I letos se můžete těšit na ukázku dabování anime, kterou předvede pan Masatake Amemija, učitel školy dabování. Panu Amemijovi budou asistovat další dva japonští dabéři Rina Furumoto, Jajoi Šiino a Češka Tereza Brussová.

Účastníci Manganime, kteří se přihlásili do kategorie dabování anime, si vyzkouší dabování v japonštině. Pan Amemija za použití animace obrázků mangy Júrei wa medačitagari (Když se duchové předvádějí) od Nobua Jokojamy vysvětlí správné techniky dabování.

Animace komiksu spočívá v tom, že se jednotlivé obrázky doprovodí hlasem herce a jejich rozpohybováním a oživením hudbou vznikne animované video. Tato nová technika převypravování si rychle získává své příznivce také mezi zahraničními fanoušky japonských komiksů, kteří nejsou zvyklí mangy číst.

https://mcs.ensoku.club/

幽霊は目立ちたがり Júrei wa medačitagari (Když se duchové předvádějí)

autor Nobuo Jokojama

Příběh

Nejlepší kamarádi Takato a Júsuke se jednoho dne stali oběťmi šikany, když při potyčce se skupinou výtržnických studentů spadli ze školní střechy a zemřeli. Takato se poté stává duchem, ale nepamatuje si, proč vlastně umřel.

Po osmi letech se Takatův duch zjevuje Júsukeho mladší sestře Miho, která je na první pohled veselá a okouzlující, ale ve skutečnosti v ní dřímá síla a odhodlanost. Kvůli setkání s Takatem se Miho vydá na školní střechu. Cestou nahoru ji zaskočí parta zlomyslných studentů Nikaidó a Miho tak okusí šikanu na vlastní kůži.

Když se Miho a Takato na střeše potkávají poprvé, Takato se jí svěřuje o svém snu stát se hrdinou, který se rozplynul v okamžiku, kdy se stal pouhým duchem. Miho se snaží Takata povzbudit a navrhuje mu řešení, Takato její nápady však nepřijímá a jenom o sobě pochybuje dál. Miho se na něj proto naštve.

I sám Takato si potom vyčítá svoji nerozhodnost a vzpomene si na okamžik, kdy se za ním Júsuke vrhl ze střechy, aby ho zachránil, když padal dolů po potyčce se skupinou studentů, a společně zahynuli. Miho se opět vydává za Takatem na střechu, aby se mu omluvila, ale do cesty se jí postaví školní parta Nikaidó, kterou ovládají negativní energie, sídlící uvnitř školy. Takato, který si toho všimnul, přispěchá Miho na pomoc. Protože stále touží po tom, stát se hrdinou, vloží se do boje se zlými silami a rozhodne se zachránit Miho a dva členy skupiny Nikaidó.

manga str. 17 manga str. 18 manga str. 19 manga str. 20